Příměstské tábory - léto 2022

Naše příměstské tábory jsou plné zábavy, poznávání, pokusů i her. Letnička je pro ně díky unikátnímu umístětí mezi parky Letná a Stromovka ideální základnou. Přihlásit je možné děti do 12 let.
Aktualita

Témata:
1.- 15.7. Piráti a pirátky
18.- 29.7. Superhrdinové
1.- 12.8. Ve světě vědy
15.- 19.8. Indiánské léto

1.7. - 15.7. Piráti a pirátky
Statečný kapitán Jack ztroskotal i se svou posádkou a pokladem na pustém ostrově. Naštěstí se mu podařilo poslat vzkaz v láhvi i s mapou, jak se k němu můžeme dostat a zachránit jeho i poklad. Na cestě nás čekají mnohá dobrodružství. Děti si budou muset připravit lodě pro pirátské bitvy, nabatikovat si trička, vyrobit klobouky, dalekohledy a pak už budou moci nasednout na svou loď. Po cestě za záchranou kapitána a pokladem nás čekají námořní bitvy, taky trocha vědy a zjišťování proč se lodě nepotopí, budeme se učit vázat uzly, poznávat rybky a sázet kytičky pod vodu, taky budeme krotit chobotnici a setkáme se i s bájnými Atlanťany.

18.7. - 29.7. Superhrdinové
Planeta Země je v ohrožení a svět potřebuje nové hrdiny. Proto se hledají odvážlivci na pozici superhrdinů, kteří ho pomohou zachránit. Ať už má vaše dítě jakoukoliv superschopnost (např. ultrarychlost bez náznaku pudu sebezáchovy, umí změnit řád pokojíčku v chaos během neuvěřitelné chviličky, uspat prakticky kohokoliv neustálým opakováním  “a proč?” nebo má supersílu v okolí drahých předmětů), je srdečně vítáno do našeho náborového centra.  Během dvou týdnů si bude moct užít zábavné hry a různé výzvy. Děti čekají sportovní disciplíny, vymýšlení přezdívky, příprava kostýmu, trochu vědy, focení pro časopis, natáčení filmů nebo výroba komixů. Jakmile budou naši superhrdinové připraveni, vrhnou se na záchranu naší planety. Držme jim palce!

1.8. - 12.8. Ve světě vědy
Proč létají letadla, jak funguje raketa, proč vulkány vybuchují nebo proč některé druhy medúz svítí? Během dvou týdnů se naše školka a přilehlé parky promění na špičkovou laboratoř, která bude mít za cíl vaše děti seznámit s fascinujícími fakty z různých vědeckých odvětví. Budeme zkoumat sami sebe (schopnosti člověka), různé technické vynálezy a přírodu živou i neživou. S dětmi si zkusíme vyrobit například. sopku, auto na tlakový pohon, horkovzdušný balón, funkční model plic nebo zkoumat pod mikroskopem svět hmyzu a rostlin. 

15.8. - 19.8. Indiánské léto 
S dětmi se během tohoto týdne proměníme v indiánský kmen. Nejdříve si pro svůj kmen vybereme jméno a pro sebe přezdívky. Potom už nás čeká jen učit se indiánským dovednostem, abychom se stali těmi pravými indiány. Děti se budou učit poznávat stopy zvířat, stavět týpí, vyrábět čelenky či náhrdelníky z přírodnin nebo třeba střílet z luku. Celý týden je koncipován jako sportovní s důrazem na bližší porozumění přírodě (kde hledat vodu, jak se ve volné přírodě chovají zvířata, jak poznám co mohu jíst ad). Kromě toho všeho na nás čeká spousta legrace v češtině i angličtině.

Cena za týden: 3600 Kč (vč. hodnotné stravy 3 x denně, pomůcek, odborného pedag. dohledu - všichni naši učitelé a lektoři mají pedagogické vzdělání)
Více informací a přihlášky na info@letnicka.cz nebo 732 574 549.