Příměstský tábor Archeohraní (7-8/2021)

Příměstský tábor plný poznávání, pokusů, zábavy a her. Unikátní lokace mezi parky Letná, Stromovka a v blízkosti přírodních rezervací Podbaba a Divoká Šárka vybízí k trávení dní v přírodě. Pro děti je nachystán bohatý program připraven našimi pedagogy.
Aktualita

Témata Archeohraní:
1.-16.7. Ve světě dinosaurů
19.-30.7. Lovci mamutů
2.-13.8. Starověký Egypt
16.-31.7. Antický Řecko

1.-16.7. Ve světě dinosaurů
Děti se hravou a interaktivní formou seznámí se všemi druhy dinosaurů, které obývaly naši planetu před miliony let. Děti se vžijí do role archeologů, kteří pátrají po životě praještěrů. Společně se budou účastnit vykopávek, rekonstruovat kostry zvířat, učit se o přírodě, rostlinách a potomcích těchto zvířat, malovat si a hrát si venku.

19.-30.7. Lovci mamutů
Děti se vžijí do role prvních pralidí a budou objevovat způsob jejich života. V rámci programů budou vyrábět oštěpy, pazourky, sbírat a sušit různé bylinky a následně s nimi pracovat při hodinách vaření, vyrábět šperky a nástroje z přírodních materiálů, učit se o lese i rostlinkách v okolní přírodě. Děti se skrze téma učí úctě k přírodě a všemu živému. Chápat, že díky přírodě je nám umožněno žít na naší planetě a měli bychom jí tedy pomáhat a chránit ji.

2.-13.8. Starověký Egypt
Děti v roli starých Egypťanů budou prozkoumávat pyramidy, kreslit hieroglyfy, na které si vyrobí i vlastní papír. Čeká je vyrábění šperků a dokonce se potkají i s mumií. Venku i uvnitř budou luštit různé hádanky, rébusy a procházet tajemnými labyrinty. Staří Egypťané byli také zdatnými lékaři a tak se děti budou učit o lidském těle, zdravém životním stylu a vyrábět mastičky nebo různé směsi z bylinek.

16.-31.7. Antické Řecko
“Ve zdravém těle zdravý duch,” děti navštíví antické Řecko a zúčastní se první olympiády. Pro děti je na celý týden připraven program plný sportovních her a zážitků. Staří Řekové však byli zdatní i na vodě a tak děti budou vyrábět i lodičky, které pak půjdeme pustit k vodě. Budeme se učit o zdravé výživě aby naše tělo bylo dobře připravené na sport. Vše završí velká příprava olympiády a pochod s olympijským ohněm.

Cena za týden: 3600 Kč (vč. hodnotné stravy 3 x denně, pomůcek, odborného pedag. dohledu - všichni naši učitelé a lektoři mají pedagogické vzdělání)
Více informací a přihlášky na info@letnicka.cz nebo 608 968 807.