Stravování

Ctíme nejmodernější poznatky v oblasti dětské výživy. Strava u nás ve školce je zdravá, chutná a výživná. V maximální možné míře je připravená z bio produktů nebo produktů lokálních malých výrobců.

Je vědecky prokázáno, že to co jíme, nás od dětství formuje, ovlivňuje naše zdraví a naši kondici. Způsob stravování a stravovací návyky, které přijmeme, coby děti v útlém věku za své nás následně provázejí celý život a utvářejí náš životní styl. Proto jsme se rozhodli nabídnout menu vyrobené v maximální možné míře z biopotravin coby alternativu ke klasickému stravování ve školních jídelnách.

Pitný režim

Děti mají po celý den zajištěn dostatek pití. Pití nesladíme a děti si mohou vybrat mezi vodou a čajem (dětský nebo bylinkový čaj, většinou v bio kvalitě).

Strava

  • dopolední svačina (např. vícezrnný chléb s lučinou, zelenina/ovoce) - dopolední svačina by měla být výživově hodnotnější, děti mají mají velký výdej energie a navíc se většinou neumí vydatně nasnídat jako dospělí.
  • oběd - zajišťuje progresívní a moderní společnost Inspirace výživou s.r.o. (mj. provozovatel Bister Inspirace)
  • odpolední svačina (např. bio jogurt, musli, ovoce)

Aktuální jídelní lístek na daný týden zasíláme rodičům.
Jsme schopni vyhovět i alergiím na laktozu, lepek, popř. požadavkům na vegetariánskou stravu apod.

FILOZOFIE STRAVOVÁNÍ DĚTÍ PODLE SPOLEČNOSTI INSPIRACE VÝŽIVOU

Za pět let zkušeností s vařením pro děti se daří nacházet správný kompromis zdravé a dobré kuchyně a snad pomáháme snižovat vysoký podíl obezity u českých dětí. Koncepce našich jídel spojuje západní i východní poznatky a zahrnuje dnes cca 1000 znormovaných receptů. Pomáhají nám s nimi lékaři z klasické i alternativní medicíny.
 
Dbáme na to, abychom vařili z primárních surovin bez zbytečných alergenů a modifikovaných surovin, s nimiž není zdravotně dobrá zkušenost a tělo je nepotřebuje. Pracujeme hodně s luštěninami, bohatými na vitamíny i minerály. Zpracováváme denně výrazně vyšší podíl zeleniny, a to včetně krátkodobě kvašené (pickles) naší vlastmí výroby, protože je silným zdrojem vitamínů a užitečných bakterií pro trávicí trakt, čímž posilujeme přirozenou imunitu.  Budeme samozřejmě rádi, pokud povedete děti k přemýšlení o tom, co jí, a jak přirozenou touhu po sladkém uspokojovat z přírodních zdrojů. Pokud se naučí včas rozlišovat mezi "junk food" nabídkou, která nás intenzivně obklopuje, a výživou užitečnou pro jejich tělo, mohou se v budoucnu vyvarovat civilizačním potížím.
 
Ing. Pavel Komárek
jednatel
Inspirace výživou s.r.o.
603198933
www.bistroinspirace.cz